Başkan Asya'dan, kurban kesimi uyarısı

Başkan Asya'dan, kurban kesimi uyarısı
Başkan Asya'dan, kurban kesimi uyarısı
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, bayramda kurbanların mezbane kesilmesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.Asya, yaptığı yazılı...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya , bayramda kurbanların mezbane kesilmesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulundu.

Asya, yaptığı yazılı açıklamada, çevre kirliliğinin önüne geçmek için kurbanlıkların mezbahane kesilmesi gerektiğini bildirdi.

Cadde ve sokaklarda hayvan kesimi yapanlara gerekli yasal işlemleri uygulayacaklarını ifade eden Asya, şunlara yer verdi:

"Kurban Bayramı dolayısıyla gerekli tedbirleri aldık. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Mülkiyeti belediyemize ait ancak işletmeciliğini özel bir firmanın yaptığı mezbane kurban kesimiyle ilgili gerekli tedbirler alındı. Bayram süresince açık olan mezbahane halkımıza hizmet verecektir. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız temizliğe önem vermek zorundadır. Çünkü dini bir görevi yerine getirirken diğer taraftan çevreyi kirleterek bir toplumu rahatsız etmek doğru değildir. Onun için vatandaşlarımızın bu çağrımıza kulak vereceğine inanıyorum. Halkımız mezbane hijyenik bir ortamda kurbanlarını kestirebilirler."