Bonservis bedelini, takım kaptanı karşıladı

Bonservis bedelini, takım kaptanı karşıladı
Bonservis bedelini, takım kaptanı karşıladı
- Muş'ta Bedensel Engelliler Derneği Basketbol Takımı kaptanı Bedri Korkmaz, transfer edilen sporcunun 4 bin 500 liralık bonservis bedelini, kulübün maddi imkansızlıkları sebebiyle kendisi karşıladı - Korkmaz: "Aynı zamanda bir kamu kurumunda çalışıyorum. Transferin son günü ikramiyem yatmıştı. Hem ikramiyemi hem maaşımı sporcunun transferi için lisans bedeline yatırdım"

MUŞ (AA) - SEYİT AHMET EKSİK / YAHYA SEZGİN - Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Garanti 1. Ligi'nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Basketbol Takımının kaptanı ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, transfer ettikleri sporcunun 4 bin 500 liralık bonservis bedelini kulübün maddi imkansızlıkları sebebiyle kendisi yatırdı.

Korkmaz, AA muhabirine, sponsor bulamadıklarını ve ligde zor şartlarda mücadele ettiklerini anlattı.

Bölgede engelliler olarak birinci ligde mücadele eden tek spor kulübü olduklarını belirten Korkmaz, takımın ihtiyacı olan Emre Doğan'ı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Takımından transfer etmek için girişimlerde bulunulduğunu söyledi.

Kulübün maddi imkansızlıkları sebebiyle transferi yapmakta zorlandıklarını aktaran Korkmaz, şunları kaydetti:

"Transfer çalışmasıyla ilgili sporcuyla görüştük. Sporcunun transferi için lisans parasını yatırmamız gerekiyordu. Aynı zamanda kamu kurumunda çalışıyorum. Transferin son günü ikramiyem yatmıştı. Hem ikramiyemi hem maaşımı sporcunun transferi için lisans parasına yatırdım. Aileme ne maaşımdan ne de ikramiyemden bir katkım olmadı. Sonuçta bir söz vermiştik engelli arkadaşımıza. O da bize güvenerek gelmişti. O güveni suistimal etmemek adına o parayı yatırdım" 

Ligde, çok büyük paralar harcanmasına rağmen küme düşen kulüpler olduğunu belirten Korkmaz, "Biz engellilerin sokağa çıkma ve sosyal faaliyetlere katılması amacıyla bu mücadeleyi veriyoruz. Bu ilimizde ailelerin gelip maç izleyebileceği engellilerle ilgili tek faaliyettir" dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımından transfer olan Emre Doğan ise yeni takımının başarısı için elinden geleni yapacağını kaydetti.

Takımın desteğe ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyen Emre, "Her sporcunun bedeli vardır. Benim lisans bedelimi kulübün imkansızlıklarından dolayı Bedri başkanımız kendi cebinden vermiş" diye konuştu.