Bulanık Devlet Hastanesi diş polikliniği yenilendi

Bulanık Devlet Hastanesi diş polikliniği yenilendi
Bulanık Devlet Hastanesi diş polikliniği yenilendi
MUŞ (AA) - Bulanık Devlet Hastanesi diş polikliniği yenilendi.Hastanenin Mali İşler Müdürü İsmet Özsubaşı, yaptığı açıklamada, çalışma kapsamında...

MUŞ (AA) - Bulanık Devlet Hastanesi diş polikliniği yenilendi.

Hastanenin Mali İşler Müdürü İsmet Özsubaşı, yaptığı açıklamada, çalışma kapsamında işlevsel diş üniteleri kurulduğunu ve diş ünitesine yeni kabinler alındığını ifade etti.

Hastanenin eczane deposuna yeni modern raflar, hastane servislerine yeni hasta bekleme koltukları alındığını belirten Özsubaşı, yatan çocuk servisine çocuklar için oyun odası açıldığını söyledi.

Diş hastalıkları ile diş protez hizmetinin daha iyi ve kaliteli şartlarda verileceği anlatan Özsubaşı, diş polikliniğinde 4 diş hekiminin tam gün mesai verdiğini aktardı.

Sağlıkta dönüşüm ve yeniden yapılanma süreciyle hastalara, daha güçlü ve daha aktif bir sağlık hizmeti vermek istediklerini dile getiren Özsubaşı, şöyle konuştu:

"Hastalarımıza çok daha kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz. Yenilenen diş ünitemizde vatandaşlarımız daha iyi hizmet alacak. Yönetimde ve hizmet sunumunda iyileştirme ve değişimin sürekliliğine inanarak, ağız ve diş hastalıkları polikliniklerinin fiziki şartları tamamen yenilendi. Şu anda yenilenen 5 ayrı kabinde hastalarımıza hizmet verebiliyoruz. Diş ünitesinde tıbbi aletlerin basınçlı buhar ile yapılan sterilizasyonunun sağlandığı yeni otoklav cihazı aldık. Böylece gelen hastalar daha sağlık ve hijyenik aletlerle diş tedavilerini olabilecek. İlerleyen günlerde protez hizmetleri alt ve üst çene tam protez, alt ve üst çene hareketli protez ve sabit protezlerle hastalarımıza hizmetlerimiz olacak."

Ayrıca hastaneye ecza deposu ve hasta bekleme koltukları ile çocuk servisine oyun odası kurulduğunu belirten Özsubaşı, hastane yönetimiyle yeniliklerle ilçe hastanemizi daha iyi bir duruma getirmek için çaba harcadıklarını ifade etti.

Özsubaşı, "Amacımız halkımıza hizmet veren hastanemizi çağımızın şartlarına uygun hale getirerek en üst düzeyde sağlık hizmeti sunmak. Bunda emek veren herkese teşekkür ederim" dedi.