Bulanık'ta çiftçiler bilgilendirildi

Bulanık'ta çiftçiler bilgilendirildi
Bulanık'ta çiftçiler bilgilendirildi
MUŞ (AA) - Bulanık Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçi kayıt sistemi ile tarımsal ve hayvancılık destekleri hakkında bilgilendirme...

MUŞ (AA) - Bulanık Gıda , Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçi kayıt sistemi ile tarımsal ve hayvancılık destekleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ziraat Odası salonunda yapılan toplantıya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Naci Zırhlı, Ziraat Odası Başkanı Nevzat Taşdemir, köy ve mahalle muhtarları ile çiftçiler katıldı.

Bulanık Ziraat Odası Başkanı Taşdemir, çiftçi eğitim programlarını önemsediklerini belirterek, mevsimine ve yerine göre bu tür toplantıların devam edeceğini söyledi.

Tarımsal desteklerden yararlanmak isteyen çiftçileri, çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptırmaya çağıran Taşdemir, tarımsal desteklerden yararlanabilmek için çiftçi kayıt sistemi başvurularının yapılmasının zorunlu olduğunu ifade etti.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zırhlı ise 2015 yılında verilecek tarımsal desteklemeler arasında yer alan mazot gübre ve toprak analizi, yem bitkisi, hububat, organik tarım ve sertifikalı tohum kullanım destekleri hakkında bilgi verdi.


  ETİKETLER:

  Köy

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  2015

  ,

  kayıt