Bulanık'ta çocuk korosu sahne aldı

Bulanık'ta çocuk korosu sahne aldı
Bulanık'ta çocuk korosu sahne aldı
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde, Fatih İlk/Ortaokulu öğrencileri tarafından müzik dinletisi düzenlendi.Fatih İlk/Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emrah Şahin...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde, Fatih İlk/Ortaokulu öğrencileri tarafından müzik dinletisi düzenlendi.

Fatih İlk/Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emrah Şahin yönetimindeki  çocuk korosu, Bulanık Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda sahne aldı.

Öğrencileri 2 aylık bir sürede konsere hazırladığını anlatan Şahin, eserleri Kürtçe ve Türkçe seslendirdiklerini söyledi.

Şahin, "Çocuklarımıza hayatlarında bir kere bile olsa sahne deneyimi yaşatmak istedik. Çok yetenekli çocuklarımız var. Doğuda yaşayan çocuklarımızın çok yanık ve yalın bir sesi var. Bu yeteneklerini geliştirmek için müzik öğretmenleri olarak üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Programın sonunda Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devam etmesini istedi.

Öğrencilerin eserlerini Kürtçe ve Türkçe seslendirdiği etkinliğe, Bulanık Belediye Başkanı Figen Yaşar, Belediye Meclisi Üyesi Fatma Gezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Şube Müdürleri Veysi Bora ve Yalçın Tunçel, veliler, öğretmenler, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.