Bulanık'ta DAKA toplantısı yapıldı

Bulanık'ta DAKA toplantısı yapıldı
Bulanık'ta DAKA toplantısı yapıldı
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından "Küçük Girişimciliğin Desteklenmesi Mali Destek Programı" bilgilendirme...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından "Küçük Girişimciliğin Desteklenmesi Mali Destek Programı" bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, DAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Mehmet Emin Çakay, izleme uzmanı Mehmet Artık ve vatandaşlar katıldı.

Artık, yaptığı sunumda, program kapsamında toplam 3 milyon liralık kaynağın, projeleri başarılı bulunan başvuru sahiplerine kullandırılmasının planlandığını belirtti.

Programın en önemli özeliğinin kadın girişimciler başta olmak üzere küçük girişimcileri desteklemek olduğunu aktaran Artık, "Bu destek kapsamında 75 bin lira hibe verilmekte. Özelikle genç girişimciler, kadınlar, engeliler hedef kitlemiz. Bir haftadır tüm bölgede tanıtım yapmaktayız" dedi.

Artık, program hakkında detaylı bilginin "www.daka.org.tr" ve "www.kalkinma.gov.tr" internet sitelerinden temin edilebileceğini söyledi.

Proje başvuruları 18 Ağustos 2015 günü saat 23.59'a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılacağı kaydedildi.

Belirtilen saatten sonra sistemin otomatik olarak kapanacağı, herhangi bir işlem ve değişiklik yapılamayacağı, zamanında KAYS üzerinden gönderilmeyen veya matbu olarak DAKA'ya sunulmayan proje başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı bildirildi.

Toplantı, soru cevap bölümüyle devam etti.