Bulanık'ta Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı

Bulanık'ta Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı
Bulanık'ta Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin işlerinin kolaylaştırılması ve hizmetin yetiştiricilerin ayağına götürülmesi amaçlı,...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin işlerinin kolaylaştırılması ve hizmetin yetiştiricilerin ayağına götürülmesi amaçlı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı.

Birliğin açılışına katılan Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin, açılan şubenin üretici ve çiftçilere katkı sağlayacağını belirterek, bunun önemli bir hizmet olduğunu bildirdi.

Şahin, "Yerinde hizmetin önemi gerçekten büyük. Bu şubenin üretici ve çiftçilerimize önemli katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

Muş Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Salih Özmen ise hizmeti çiftçinin ayağına götürmeyi amaçladıklarını ifade ederek, böylelikle çiftçilerin işlerini kolaylaştıracaklarını söyledi.

Artık yetiştiricilerin birçok işlemi Muş'a gitmeden kısa sürede yapabileceğini dile getiren Özmen, "Seçildiğimizde şube sayımızı artıracak ve hizmeti ayağınıza getireceğiz demiştik.  Bugün bunu gerçekleştirdik. Her yıl hedef çıtamızı yükselterek, daha iyi ve hızlı hizmet veren bir birlik olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemal Aral da yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyerek, açılışa katılanlara teşekkür etti.

Ardından binanın açılış kurdelesi kesildi.

Açılışa, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeler katıldı.