Bulanık'ta karne heyecanı

Bulanık'ta karne heyecanı
Bulanık'ta karne heyecanı
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde okulların yarıyıl tatiline girmesinden dolayı, 28 bin öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı.Atatürk İlköğretim...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde okulların yarıyıl tatiline girmesinden dolayı, 28 bin öğrenci karne almanın heyecanını yaşadı.

Atatürk İlköğretim Okulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılan Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin, öğrencilerin tatilde hem dinlenmeleri hem de planlı şekilde ders çalışmaları gerektiğini söyledi.

Şahin, öğrencilerin kitap okuyarak tatili en iyi şekilde değerlendirmesini istedi.

Bulanık Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ise iyi bir insan olmak için, öğrencilerin kaliteli zaman geçirmesi gerektiğini belirtti.

Öğrencilerden, her şeyi yerinde ve zamanında yapmalarını isteyen Edip, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizden, tatilde dinlemenin yanı sıra derslerini de ihmal etmemelerini istiyorum. Karne notları elbette çok önemli. Ama her şey not değil. Takdir veya teşekkür belgesi alabilirsiniz. İyi bir lise veya üniversiteyi kazanamadıktan sonra, bunun hiçbir önemi yok. Tatilde kitap okuyarak, okuma alışkanlığı kazanmalısınız. Günde en az 10 sayfa kitap okuyun. Ayrıca hedefinizi belirleyerek ona göre çalışın. Hepinize iyi tatiller diliyorum."

Ardından Kaymakam Şahin ve Edip, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Ayrıca fiziksel engelli olan okulun 4. sınıf öğrencilerinden 12 yaşındaki Özgenur Çakar da tekerlekli sandalyeyle okula gelerek, karnesini sınıf öğretmeni Süleyman Tanık'tan aldı.