Bulanık'ta yol çalışmaları

Bulanık'ta yol çalışmaları
Bulanık'ta yol çalışmaları
MUŞ (AA) - Bulanık Belediyesi ile Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde, Cumhuriyet ve İnönü mahallerinde yollar asfaltlandı.Asfalt çalışmalarını...

MUŞ (AA) - Bulanık Belediyesi ile Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde, Cumhuriyet ve İnönü mahallerinde yollar asfaltlandı.

Asfalt çalışmalarını inceleyen Bulanık Belediye  Başkanı Figen Yaşar, 2 kilometrelik yolun sathi asfalt ile asfaltlandığını belirterek, yapılan hizmetlerle yaşanabilir ve güzel bir Bulanık oluşturmanın çabasında olduklarını belirtti.

Cumhuriyet ve İnönü mahallelerinden geçen yolun aynı zamanda grup köy yollarının da kullandığı işlek bir yol olduğunu aktaran Yaşar, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızın bu mağduriyetini gidermek için Van Karayolları Bölge Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunduk ve girişimlerimiz sonuç verdi. Karayolları birinci kat asfalttı attı, ikinci kat asfaltı da 1 ay sonra atacak. Yeni asfaltlanan bu yolun kaldırım ve ağaçlandırma çalışmalarını da önümüzdeki günlerde yapacağız. Bu desteklerinden dolayı Karayolları Van Bölge Müdürlüğü'ne ve bu anlamda bu yolların yapılmasında emek harcayan ve çalışan bütün emekçilere teşekkür ediyorum."

İlçenin temel sorunu olan su ve alt yapı sorununu çözmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Yaşar, ilçede ön plana çıkan cadde , bulvar ve refüjlerde 400 aşılı top akasya ağacı da diktiklerini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Köy

  ,

  Cadde

  ,

  yaşar