DBP Eş Genel Başkanı Yüksek:

DBP Eş Genel Başkanı Yüksek:
DBP Eş Genel Başkanı Yüksek:
- "Bu seçimde sadece bir iktidar seçilmeyecek, bir muhalefet de ortaya çıkmayacak. Kürt halkının ve diğer halkların kaderi önemli oranda bu seçime bağlıdır"

MUŞ (AA) - Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "Bu seçimde sadece bir iktidar seçilmeyecek, bir muhalefet ortaya çıkmayacak. Kürt halkının ve diğer halkların kaderi önemli oranda bu seçime bağlıdır" dedi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Yüksek, AK Part'nin 13 yıllık iktidarı boyunca Kürt halkına ölümleri ve hapishaneleri reva gördüğünü öne sürdü.

Yüksek, şunları kaydetti:

"Biz onlara, 'sizi başkan ve iktidar yaptırmayacağız' dedik. Gece gündüz bu korkuyla yatıp kalkıyorlar. Barbar İŞİD'e karşı nasıl mücadele ettiysek,  AKP 'ye karşı da aynı mücadeleyi yapacağız. Bu seçimler çok önemli. Tarihi bir seçim olacak. Bu seçimde sadece bir iktidar seçilmeyecek, bir muhalefet de ortaya çıkmayacak. Kürt halkının ve diğer halkların kaderi önemli oranda bu seçime bağlıdır. Çünkü kimlikleri, inançları, yoksulu ve işçiyi inkar eden bir AKP var. AKP'ye karşı ise dilleri, kimlikleri ve özgürlükleri savunan bir HDP var. 7 Haziran seçimleri bu bakımdan önemlidir. Bizler bu önemin bilincinde olduğumuz için sandıklarımıza sahip çıkacağız. Malazgirt'te yüzde 90 ile HDP'ye destek vereceğiz."