Değerler eğitiminde başarılı öğrencilere ödül verildi

Değerler eğitiminde başarılı öğrencilere ödül verildi
Değerler eğitiminde başarılı öğrencilere ödül verildi
MUŞ (AA) - Muş'ta, "Değerler Eğitimi" kapsamında yapılan etkinliklerde başarılı olan 121 öğrenci ve öğretmenlerine ödül verildi.İl Milli Eğitim...

MUŞ (AA) - Muş'ta, "Değerler Eğitimi" kapsamında yapılan etkinliklerde başarılı olan 121 öğrenci ve öğretmenlerine ödül verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda sürdürülen eğitimler kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde farklı projelere imza atan öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar ve sertifika verildi.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, insanoğlunu diğer yaratılmışlardan ayrı kılan en önemli özelliğinin aklı olduğunu söyledi. 

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki bütün okullarda değerler eğitimi kapsamında faaliyetlerin yürütüldüğünü anımsatan Uyan, "Bu eğitimler sayesinde birçok konu başlığı belirlenerek uygulamalı olarak çocuklarımıza öğretildi. Çocuklarımızın da bunları benimsediğini düşünüyoruz" dedi. 

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ise okullarda eğitimin yanı sıra çocuklara değerlerini benimsettiklerini belirterek, çok başarılı sonuçlar aldıklarını dile getirdi.