"Değerli Öğretmenim" Projesi

"Değerli Öğretmenim" Projesi
"Değerli Öğretmenim" Projesi
MUŞ (AA) - Anadolu Vakfı'nca başlatılan "Değerli Öğretmenim" Projesi kapsamında, Bulanık ilçesinde seminer verildi.Anadolu Vakfı'ndan yapılan yazılı...

MUŞ (AA) -  Anadolu Vakfı'nca başlatılan "Değerli Öğretmenim" Projesi kapsamında, Bulanık ilçesinde seminer verildi.

Anadolu Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamada, öğretmen ve eğitim kurumlarındaki idarecilere sosyal girişimcilik ve liderlik konularında eğitimlerin verildiği ve proje kapsamında 1-2 Haziran tarihlerinde seminer düzenlediği bildirildi.

Seminerde konuşan Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, eğitime sürdürülebilir katkı sağlamak istediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu nedenle öğrencilere ve eğitimciler için değer yaratmak hedefiyle önemli projeler geliştiriyor ve hayata geçiriyoruz. Bu projeyi, ülkemizi geleceğe taşıyacak olan gençlerimize yol gösteren öğretmenlerimizin, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için geliştirdik. Öğretmenlerimizle birlikte eğitim kurumlarında görev yapan idarecilerimiz de verdiğimiz eğitimlere katılıyor. Günümüzde, mesleki yeterliliğe sahip olmanın yanı sıra, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen bireyler başarı kazanıyor. Öğretmenlerimizin yeteneklerinin farkına varmaları, iletişim becerilerini artırmaları ve vizyonlarını geliştirmeleri için çaba gösteriyoruz. Öğretmenlerimizden iyi birer lider yaratmak, geleceğimiz olan çocuklarımızın da iyi yetişmesini sağlayacaktır."

İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ise projede emeği geçenlere teşekkür etti.