Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Keleş, Muş'ta

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Keleş, Muş'ta
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Keleş, Muş'ta
MUŞ (AA ) - Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, Muş Müftülüğü tarafından organize edilen ve din görevlilerine yönelik "Dinde Verimlilik"...

MUŞ (AA ) - Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş, Muş Müftülüğü tarafından organize edilen ve din görevlilerine yönelik "Dinde Verimlilik" konferansına konuşmacı olarak katıldı.

Öğretmen Evi'nde düzenlenen konferans, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Programda konuşan Muş Valisi Vedat Büyükersoy, günümüzde İslam aleminde yaşanan hadiselere bakarak bazılarının yaşanan kötülüklerle İslami ilişkilendirmek ve birleştirmek istediğini, bunun doğru bir yaklaşım olmadığını söyledi. 

İslamın, barışın, sulhun ve huzurun adresi olduğunu belirten Büyükersoy, "İslam'ın iyi anlamak iyi tanınmak gerekir aksi takdirde evlatlarımız, çocuklarımız molotof atan, taş atan, okul yakan ve yıkan bireyler olarak yetişirler. İslamı en mükemmel şekilde yaşamayı bize öğretecek olan din alimleridir. Din alimlerinin bundan dolayı ırkçı olmaması imanın da bir şartıdır. Biz Türkçülüğe de Kürtçülüğe de karşıyız. Çünkü her ikisinin de iman hudutlarını zorlayan ve insanı imandan çıkarmaya lütfe edilecek sebeplerdir" diye konuştu.  

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Keleş ise din görevlilerine konferans verdi.

Konferansa, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Müftüsü Recep Uzun, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kurum müdürleri, merkez ilçe ve köylerde görev yapan çok sayıda din görevlisi katıldı.