Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü
Dünya Çevre Günü
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri kabul etti.Büyükersoy, Çevre ve...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri kabul etti.

Büyükersoy, Çevre ve Şehircilik ile İl Milli Eğitim müdürlüklerinin ortaklaşa düzenlediği şiir yarışmasında dereceye giren öğrencileri makamında ödüllendirdi.

Öğrencileri tebrik eden Büyükersoy, çevrenin tüm insanlığa emanet olduğunu belirterek, "Herkesin yaşadığı çevreyi, doğayı en güzel şekilde koruması gerekmektedir. Çevremizi temiz tutmalı ve korumalıyız. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek hepimizin görevidir. Temiz bir çevre aynı zamanda sağlıklı bir birey ve sağlıklı bir toplum demektir. Çevre bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz çok güzel şiirler yazmışlar, çok beğendim" diye konuştu.

Büyükersoy, öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etti. 

Programa, Vali Yardımcısı Ali Sakar, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Taner Ercan, kurum çalışanları, okul idareci ve öğretmenleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  çevre

  ,

  Hediye

  ,

  Bilgisayar

  ,

  Okul

  ,

  Şiir

  ,

  toplum

  ,

  eğitim

  ,

  kurum