Düşen altın fiyatları, kuyumcuları sevindirdi

Düşen altın fiyatları, kuyumcuları sevindirdi
Düşen altın fiyatları, kuyumcuları sevindirdi
MUŞ (AA) - Muş'ta 1 Kasım Genel Seçimi'nin ardından altın fiyatlarında yaşanan düşüş, hem kuyumcuları hem de vatandaşları sevindirdi.Genel...

MUŞ (AA) - Muş'ta 1 Kasım Genel Seçimi'nin ardından altın fiyatlarında yaşanan düşüş, hem kuyumcuları hem de vatandaşları sevindirdi.

Genel seçimlerden AK Parti'nin tek başına iktidar olarak çıkmasının ardından ekonomide yaşanan olumlu hava, başta altın, döviz olmak üzere birçok alanda düşüş yaşanmasını sağladı.

Altın fiyatındaki düşüşü olumlu karşılayan kuyumcular, 7 Haziran'dan sonra yaşadıkları sıkıntılardan kurtulacaklarına inandıklarını söyledi.

Muş Kuyumcular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Dede, yaptığı açıklamada, siyasi ve ekonomik belirsizliklerin ortadan kalkmasıyla piyasaların da kendine gelmeye başladığını belirterek güçlü bir hükümetin kurulma algısıyla şu anda piyasadaki risklerin azaldığını ifade etti.

Kuyumcu Turan Yalçın ise olumsuz dönemin hem kendilerine hem de halka yansıdığını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Bu süre zarfında büyük sıkıntılar yaşandı. Gerçekten şu an çok memnunuz. Bunun tek nedeni ise hükümetin attığı sağlam adımlardır. Ekonominin ve istikrarın tekrar ülkemizde yaşanmış olmasıdır. Dolayısıyla işlerimiz düzeldi. Satışlarımız iyi. Ancak biraz daha düşüşün yaşanmasını bekliyoruz. İstikrarın devam etmesini istiyoruz. Ülkemizde istikrar olunca, cebimiz de kasamız da toplumumuz da istikrarlı olur."

Altının gramının 114 liraya kadar yükseldiğini anımsatan Yalçın, seçimden sonra altın gramının 102 liraya kadar düştüğünü, çeyrek altın fiyatının ise 180 liradan 165 liraya kadar gerilediğini ifade etti.