Eğitim-Sen'den iş bırakma eylemi

Eğitim-Sen'den iş bırakma eylemi
Eğitim-Sen'den iş bırakma eylemi
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde Eğitim-Sen üyeleri, "laik eğitim ve demokratik yaşam" kapsamında, iş barıkma eylemi yaparak, basın açıklaması...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesinde Eğitim-Sen üyeleri, "laik eğitim ve demokratik yaşam" kapsamında, barıkma eylemi yaparak, basın açıklaması düzenledi.

Bulanık İnsan Hakları Parkı önünde toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Üyesi Melik Karaçelik, Türkiye 'de eğitim sistemi ve toplumsal yaşamın, siyasi iktidarın, siyasal ve ideolojik hedefleri doğrultusunda tekçi, baskıcı ve dayatmacı şekilde düzenlendiğini iddia etti.

Eğitimin bütün kademelerinde bilimsellikten uzak politika ve uygulamaların arttığını öne süren Karaçelik, şöyle devam etti:

"Yıllardır özellikle eğitim sistemi üzerinden hayata geçirilen ve pedagoji bilimine tamamen aykırı olan bilim düşmanı politika ve uygulamalar, geçtiğimiz 12 yılda tarihte hiç olmadığı kadar artmıştır. Okul öncesi eğitimden, üniversitelere kadar eğitim sistemi, bilimin en temel evrensel gerçekleri yok sayılarak, iktidar tarafından sürekli istismar edilen dini kural ve referanslara göre düzenlenmektedir. Siyasi iktidar, eğitimde bilimsel, laik ve demokratik ilke ve değerleri temel almak yerine, farklı din, mezhep ve kimlikleri yok sayan, ayrımcı ve ötekileştirici politikaları hayata geçirmektedir."

Açıklamaya, Eğitim-Sen Bulanık Şube Başkanı Mehmet Emin Taşkıran, DBP İlçe Başkanı Devrim Filiz, HDP İlçe Başkanı Selvi Kaya ve sendika üyeleri katıldı.