Eğitim Sen'den öğrencilere ücretsiz kurs

Eğitim Sen'den öğrencilere ücretsiz kurs
Eğitim Sen'den öğrencilere ücretsiz kurs
MUŞ (AA) - Eğitim Sen Malazgirt İlçe Temsilciliği, üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerine girmek için yetenek sınavlarına hazırlanan...

MUŞ (AA) -  Eğitim  Sen Malazgirt İlçe Temsilciliği, üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerine girmek için yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs başlattı. 

Malazgirt Eğitim Sen İlçe Başkanı Ergün Yurdakul, sendikalarına üye öğretmenler tarafından sınavlara hazırlanan öğrencilere, ücretsiz resim ve tiyatro kursu verildiğini söyledi. 

Öğrencilerin sınavlara eşit şartlarda çalışmalarını sağlamak amacıyla kurs başlattıklarını bildiren Yurdakul, şunları kaydetti:

"Kurslarımız dershaneye gidemeyen ve özel ders alma imkanı olmayan çocuklarımıza yöneliktir. Öğrencilerin yanı sıra kurslarımıza dileyen vatandaşlar da katılabilir. Öğretmenlerimizin desteğiyle arzu edilen düzeye gelmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin sınavlarda başarılı olacağını umuyoruz. Bundan sonra da buna benzer hizmetlerimiz devam edecek. Ayrıca üyelerimizden Hikmet Çiftçi tarafından da tiyatro eğitimi veriliyor."

Görsel Sanatlar öğretmeni Oktay Yıldırım da daha önce başka bir ilde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde böyle bir kurs açtığını belirterek, kursa gelen bazı öğrencilerinin şimdi üniversitelerde okuduğunu söyledi. 


  ETİKETLER:

  Resim

  ,

  Yetenek

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ders