El Cezeri Fen Lisesi'ne minibüs alındı

El Cezeri Fen Lisesi'ne minibüs alındı
El Cezeri Fen Lisesi'ne minibüs alındı
MUŞ (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan 15 kişilik minibüs, Malazgirt El Cezeri Fen Lisesi'ne tahsis edildi.Malazgirt'te yeni açılan El...

MUŞ (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan 15 kişilik minibüs, Malazgirt El Cezeri Fen Lisesi'ne tahsis edildi.

Malazgirt'te yeni açılan El Cezeri Fen Lisesi'ne bakanlık tarafından gönderilen minibüsü teslim alan okul müdürü Erdal Bozkurt, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bozkurt, okulun ilçeye uzak olması nedeniyle çok sıkıntı yaşadıklarını, bir öğrencinin hastalanması durumunda aracı olan bir öğretmenin dersi bırakarak, öğrenciyi hastaneye götürdüğünü anlattı.

Bozkurt, "Merkezde kalan öğretmenlerimizden araçları olamayanlar aynı sıkıntıları yaşıyorlardı. Hem öğrencilerimizin acil ihtiyaçları hem de aracı olmayan öğretmenlerimiz için okulumuza bir servis aracı gerekiyordu. AK Parti  Muş Milletvekilimiz Muzaffer Çakar, bizi ziyaret ettiğinde bu sıkıntılarımızı kendisine bildirdik. Sıkıntılarımızı dinledikten sonra bakanlık yetkilileriyle görüşerek bize bu servis aracını tahsis etti. Kendisine okulumuz adına çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Öğretmen ve öğrenciler de servis aracının gönderilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.