Engelli öğrenciye, Vali Yardımcısı Uyan sahip çıktı

Engelli öğrenciye, Vali Yardımcısı Uyan sahip çıktı
Engelli öğrenciye, Vali Yardımcısı Uyan sahip çıktı
MUŞ (AA) - Muş'ta 2 yıl önce üzerine yemek dökülmesi sonucu yanan ve o günden sonra kolunda sakatlık oluşan anaokulu öğrencisi Şamil Subaşı'ya, Vali...

MUŞ (AA) - Muş'ta 2 yıl önce üzerine yemek dökülmesi sonucu yanan ve o günden sonra kolunda sakatlık oluşan anaokulu öğrencisi Şamil Subaşı'ya, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan sahip çıktı.

ADEM'de düzenlenen serginin açılışında engelli öğrenci Subaşı'yı gören Uyan, öğrencinin en kısa sürede tedaviye edilmesi için talimat verdi.

Uyan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öncelikle buradaki doktorlara baktırmak suretiyle, çocuğun hemen tedavi edilmesi için talimat verdiğini söyledi.

Küçük çocuğun yanık kazası geçirdiğini ifade eden Uyan, şöyle konuştu:

" Ankara ve İstanbul 'daki tıp fakültelerimizdeki yanık uzmanlarıyla görüşeceğiz. Çocuğumuzu hemen tedavi ederek, olumlu bir netice alacağız. Çocuğu gördüğümde gerçekten yüreğim titredi ve çok üzüldüm. Valilik olarak elimizden gelen imkanları kullanacağız. İnşallah çocuğumuz iyi bir tedaviyle yeniden sağlığına kavuşacak. Çünkü tıp çok ilerledi ve ülkemizde sağlık hizmetlerinde çok iyi durumda."

Saray Mahallesinde oturan 3 çocuk annesi Hatice Subaşı ise 7 yaşındaki oğlu Şamil'in koluna 2 yıl önce yemek suyu döküldüğünü belirterek, bugüne kadar ciddi bir tedavi yapılmadığını bildirdi.

Subaşı, "Maddi olanağımız yetersiz olduğu için çocuğumu Muş'tan başka bir yere götüremedik. Vali Yardımcımız Zeliha Uyan ile görüştüm ve çocuğumun tedavisini yapacaklarını söyledi. Bu açından çok mutluyum. İnşallah çocuğum eski sağlığına kavuşacak" dedi.