Engelliler ile tekerlekli sandalyede maç yaptılar

Engelliler ile tekerlekli sandalyede maç yaptılar
Engelliler ile tekerlekli sandalyede maç yaptılar
- Muş Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve bazı kurum temsilcileri, empati kurmak ve farkındalık oluşturmak için engelli basketbolcular ile tekerlekli sandalye üzerinde karşılaştı

MUŞ (AA) - Muş'ta Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve bazı kurum temsilcileri, engelli sporcular ile tekerlekli sandalyede basketbol maçı yaptı.

Atatürk Spor Salonu'ndaki Sevgi Engeliler Derneği Basketbol Takımı ile yapılan karşılaşmada, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç da görev aldı. 

Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve kurum müdürleri, karşılaşmaya tekerlekli sandalye ile çıktı. Müsabakada Sevgi Engeliler Derneği Basketbol Takımı 28, diğer takım ise 24 sayı attı.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Koçmen, yaptığı açıklamada, farkındalık yaratarak bedensel engellilerin spor yaparken karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek istediklerini söyledi. 

Sevgi Engelliler Derneği Başkanı Turgut Korkmaz da kentte engelliler için sosyal faaliyetlerin yok denecek kadar az olduğunu belirterek, "Bu faaliyetlerle engellilerimizi bir nebze olsun evden çıkarıyoruz. Engelliler yapmış oldukları aktivitelerle, başarılarıyla öz güven sağladılar. Bu öz güvenle de topluma daha yararlı birey olmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin de etkinlikle engelli vatandaşların durumunu daha iyi anladıklarını ifade ederek, "Bu etkinliğe katıldığımız için çok memnunum. Bir farkındalık yarattık" dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Arslan ise etkinlikte kendilerini bir an olsun engelli sporcuların yerine koyduklarını dile getirdi. 

Engellilerin toplumda karşılaştığı zorluklara dikkati çeken Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç da "İnsan odaklı, hayatlarını kolaylaştırmamız gerekiyor. Toplumda yaşayan her sağlıklı birey gelecekte birer engelli adayıdır. Hayatlarını kolaylaştırma adına herkese görev düşmektedir" ifadelerini kullandı.