Erentepe beldesinde hayırseverlerden iftar yemeği

Erentepe beldesinde hayırseverlerden iftar yemeği
Erentepe beldesinde hayırseverlerden iftar yemeği
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesindeki hayırseverler, her gün iftar yemeği düzenleniyor.4 bin 500 nüfuslu beldede 4 yıl önce...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesine bağlı Erentepe beldesindeki hayırseverler, her gün iftar yemeği düzenleniyor.

4 bin 500 nüfuslu beldede 4 yıl önce beldedeki hayırseverler tarafından başlatılan iftar yemeği geleneği bu yıl da devam ediyor.

Bu ramazan da beldedeki yardıma muhtaç 30 aileye iftar yemeği dağıtılıyor.

Erentepe Merkez Cami İmamı Sabahattin Selvi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğini bu yıl da düzenlediklerini söyledi.

Her yıl iftar yemeğinin organizasyonunda yer alan tüm hayırseverlere teşekkür eden Selvi, şöyle konuştu:

''Toplu iftarlarla birlik ve beraberlik duygularımız daha da pekişmekte. Evinde yalnız yaşayan, yerinden çıkarak iftar vaktinde evine ulaşamayan ve gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlarımızı, iftar sofralarımızda misafir ediyoruz. Ayrıca 3 yıldır beldemizde fakir 30 aileye her gün burada yaptığımız yemeklerden gönderiyoruz. Yeryüzüne bol bol rahmet indiği bu ayda, iyilik yapma konusunda hayırseverlerimiz birbiriyle yarışıyor. Biz de misafirlerimizi ramazan boyunca taziye evinde ağırlıyoruz. İnşallah bundan sonra ki yıllarda da ağırlamaya devam edeceğiz.''

Erentepe Belediye Başkanı Mehmet Tanrıverdi de bu tür mütevazi programların birlik ve beraberliğin simgesi olduğunu belirterek, iftar yemeklerine katkı sunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Erentepe halkının büyük bir aile olduğunu anlatan Tanrıverdi, şöyle devam etti:

"İslam aleminin mübarek ramazan ayını kutluyorum. Bu mübarek ayın, İslam alemine barışı, kardeşliği ve huzuru getirmesini diliyorum. Erentepe halkı olarak, imamızın öncülüğünde her akşam bir araya geliyoruz ve iftarımızı açıyoruz. Burada hoş sohbetler yapıyoruz. Aynı zamanda beldemizdeki sorunları konuşuyoruz. Sorunların çözümü için vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alıyoruz. Bu geleneğimiz 4 yıldır devam ediyor. İnşallah yıllarca da devam edecek."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Akşam

  ,

  Aile

  ,

  Cami

  ,

  ,

  iftar

  ,

  Birlik