Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binası yurt olacak

Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binası yurt olacak
Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binası yurt olacak
MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasının öğrenci yurdu olarak kullanılacağını söyledi.Arslan,...

MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasının öğrenci yurdu olarak kullanılacağını söyledi.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yerinin, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredildiğini belirterek, binanın öğrenci yurduna dönüştürülmesi için çalışmaların başladığını söyledi.

Binanın öğrenci yurdu olarak kullanılacağını belirten Arslan, üst katların yurt, giriş katın ise Halk Eğitim Merkezi'nin kullanımına açılacağını kaydetti. 

Binada müfettişlerin kontenjan tespiti yaptığını anlatan Arslan, "Burası 350 öğrenci kapasiteli bir yurt olacak. Bakanlığın yönetmeliklerine göre kontenjan belirlenecek. Çünkü bir öğrencinin kalma kapasitesinin en az 4 metreküp civarında olması gerekiyor. Bu kriterler doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor" dedi. 

Bina civarında çok sayıda iş yeri bulunduğunu dile getiren Arslan, yurt binasının civardaki esnafın işlerine de hareketlilik getireceğini sözlerine ekledi.