Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
MUŞ (AA) - Muş Valisi Saddar Yavuz, Gaziler Günü dolayısıyla, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.Aile ve Sosyal Politikalar İl...

MUŞ (AA) - Muş Valisi Saddar Yavuz, Gaziler Günü dolayısıyla, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce, Subay Gazinosu'nda, şehit ve gaziler onuruna yemek programı düzenledi.

Programda konuşan Vali Yavuz, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği için en değerli varlıkları olan canlarını feda eden şehit ve gazileri andıklarını söyledi.

Yüz yıllardır Türk milletinin hür ve bağımsız yaşadığını hatırlatan Yavuz, şöyle konuştu:

"Bu millet sadece kendisine değil, mazlumlara da el uzatır. Bu yönüyle sadece 79 milyon vatan evladını kucaklamakla yetmez. Balkanları, Kafkasları, Ortadoğu ve hatta Afrika'yı kucaklar. Son yıllarda özellikle ülkemizi parçalamak, milletimizin birliğini ve bütünlüğünü yok etmek üzere, ortaya çıkan bölücü terör örgütü ve onun işbirlikçileri bu millete kastetmiştir. Şu iyi bilmelidir ki devletimiz vatandaşına karşı elbette çok şefkatlidir, sorunlarını çözmek için de gayret eder. Türkiye 'de herkesin insan haklarından, hukuktan, demokrasiden ve sosyal devlet anlayışından istifade etmesi için her türlü tedbiri alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Hak arama yolu ve yöntemleri şiddete bulaşmadığı ve şiddeti desteklemediği sürece bütün yollar açıktır."

Program, gazilere hediye verilmesiyle son buldu.

Yemeğe Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Halil Akar, Belediye Başkan Vekili Fevzi Köse, askeri erkan, gaziler ve şehit yakınları katıldı.