Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
MUŞ (AA) - HDP İl Başkanlığı, milletvekili adayları tanıtım toplantısı düzenledi.Kentteki bir otelde yapılan basın toplantısında konuşan HDP Muş...

MUŞ (AA) - HDP İl Başkanlığı, milletvekili adayları tanıtım toplantısı düzenledi.

Kentteki bir otelde yapılan basın toplantısında konuşan HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, 70 gündür ülkede çok anlamsız ve nedeninin hiç kimse tarafından makul bir şekilde açıklanamayacağı olayların yaşandığını ileri sürdü.

Ölen kişinin görevi, mesleği, örgütünün kendileri için hiç bir önem taşımadığını aktaran Yıldırım, "Bizler bu akan kanın, ölen gençlerin siyasi malzeme yapıldığı bir seçim sürecine, tekrar gidiyor olmanın rahatsızlığını ve acısını taşıyarak başlamış bulunmaktayız. Keşke daha özgür kalıcı ve onurlu barışın, demokrasinin hakim olduğu bir ülke gerçekliğinde seçime gidiyor olabilseydik. 1 Kasım'da, biz bu temelde hareket ederek akan kana son vermek, kalıcı bir barışı bu ülkeye armağan etmek ve gençlerin ölümünü hiç bir şekilde haberciler tarafından haber konusu yapılmadığı  bir ülke özlemi ile seçime hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Toplantıya, HDP Muş Milletvekili Burcu Çelik Özkan, milletvekili adayı Nimet Sezgin, parti il yöneticileri ve üyeler katıldı.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  haber

  ,

  hdp

  ,

  Armağan

  ,

  Hakim

  ,

  Parti

  ,

  ülke

  ,

  siyasi

  ,

  milletvekili