Gıda güvenliği ve gıda mevzuatı toplantısı

Gıda güvenliği ve gıda mevzuatı toplantısı
Gıda güvenliği ve gıda mevzuatı toplantısı
MUŞ (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce gıda güvenliği ve gıda mevzuatı bilgilendirme toplantısı yapıldı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl...

MUŞ (AA) - Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce gıda güvenliği ve gıda mevzuatı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ergün Çolakoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda, gıda sektöründe faaliyet gösteren yeri sahipleri, gıda güvenliği ve gıda mevzuatı hakkında bilgilendirildi.

Toplantıda konuşan Çolakoğlu, gıdanın hassasiyet istediğini belirterek bu amaçla gıda güvenilirliği üzerinde durduklarını kaydetti.

Çolakoğlu, halkın güvenilir gıdaya ulaşabilmesi için konuyla ilgili mesuliyetlerinin olduğuna dikkat çekerek, 2015 yılında  resmi kontrollerin daha sık yapılacağını aktardı.  

Toplantı, daha sonra Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Kontrol Görevlisi Yusuf Emre Gezmiş'in sunumu ile devam etti.

5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında 2015 yılı itibariyle işletme kayıt ve onay belgesi almayanlara ve Bakanlık tarafından belirlenen hijyen esaslarına aykırı satış yapan ve izlenebilirliği sağlayamayan işletmelere cezai işlem uygulanacağı bildirildi.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  ,

  Resmi

  ,

  2015

  ,

  iş yeri

  ,

  kayıt