GİMDER'den Defterdar Yumşak'a ziyaret

GİMDER'den Defterdar Yumşak'a ziyaret
GİMDER'den Defterdar Yumşak'a ziyaret
MUŞ (AA) - Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği (GİMDER) Genel Başkanı Ali Mendilli, Muş Defterdarı Mustafa Yumşak'ı makamında ziyaret...

MUŞ (AA) - Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği (GİMDER) Genel Başkanı Ali Mendilli, Muş Defterdarı Mustafa Yumşak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyete dile getiren Yumşak, defterdarlık olarak Vergi Dairesi, Milli Emlak, Muhasebe ve Döner Sermaye Saymanlığı müdürlükleriyle Maliye Bakanlığı bünyesinde hizmet verdiklerini söyledi.

8 bin 191 aktif mükelleflerinin bulunduğunu ve geçen yıl yüzde 85 civarında tahsilat yaptıklarını belirten Yumşak, vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için çaba gösterdiklerini aktardı. 

Üyelerinin sıkıntılarını yerinde görmek amacıyla kente geldiklerini belirten Mendilli ise Türkiye'de 462 Vergi Dairesi Müdürlüğünde çalışan 40 bin kişinin, yaklaşık 5 milyon vergi mükellefine hizmet etme gayesinde olduğunu söyledi. 

Güçlü Türkiye hedeflerine ulaşmak için her zaman görev başında olduklarını hatırlatan Mendilli, "İlk kez bu bölgeye geliyorum. Arkadaşlarımız mükellefe hizmet noktasında bire bir çalışmaları devam ediyor. Defterdarlık, Maliye, Vergi Dairesi vatandaşlarımız tarafından bilinen ve herkesin muhatap olduğu yerler" dedi.