Güzel Sanatlar Lisesi, resim sergisi açtı

Güzel Sanatlar Lisesi, resim sergisi açtı
Güzel Sanatlar Lisesi, resim sergisi açtı
MUŞ (AA) - Muş'ta Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin düzenlediği resim sergisi törenle açıldı.Palerium Öğretmenevi'nde düzenlenen sergide konuşan...

MUŞ (AA) - Muş'ta Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin düzenlediği resim sergisi törenle açıldı.

Palerium Öğretmenevi'nde düzenlenen sergide konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, sanatın tüm dallarının güzel olduğunu, ancak öğrencilerin resim sanatını daha güzel bulduğunu söyledi.

Muş'ta eğitime yapılan yatırımların artarak devam ettiğini ifade eden Arslan, Muş Alparslan Üniversitesi'nde (MŞÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi'nin açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Arslan, "Rektörle yaptığımız görüşmeler neticesinde, önümüzdeki dönemlerde Güzel Sanatlar Fakültesi'nin açılmasına olumlu baktılar. Kendileri de alt yapı çalışmalarına başladı" diye konuştu.

Güzel Sanatları Lisesi Müdürü Abdülkerim Özçelik ise Muş Güzel Sanatlar Okulunun, 2010'da eğitim öğretime başladığını hatırlattı.

Özçelik, "Okulumuz resim, müzik alanlarında eğitim veriyor. Öğrencilerimizin etkinliklerini görünce ne kadar yetenekli olduklarını, kendilerine fırsat ve imkan verildiği takdirde yeteneklerini ne kadar geliştirdiklerini görüyoruz" dedi.

Ardından öğrencilerce Türkçe, Kürtçe, Ermenice ve Arapça şarkıların seslendirildiği sergiye, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci  ve veliler katıldı.