HDP Muş milletvekili adaylarından Asya'ya ziyaret

HDP Muş milletvekili adaylarından Asya'ya ziyaret
HDP Muş milletvekili adaylarından Asya'ya ziyaret
MUŞ (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş milletvekili adayları Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'yı makamında ziyaret etti.HDP Doç. Dr. Ahmet...

MUŞ (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş milletvekili adayları Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'yı makamında ziyaret etti.

HDP Doç. Dr. Ahmet Yıldırım Burcu Çelik  ve Mensur Işık ile beraberlerindeki partililer seçim çalışmaları kapsamında  Başkanı Asya'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Asya, şöyle konuştu:

"Hepimizin ortak noktası memleket sevdamızdır. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, tek hedefimiz memleketimize hizmet etmektir. Bu anlamda 7 Haziran'da milletvekilliği seçimi yapılacak ve halkımız iradesini ortaya koyacaktır. Halkın iradesi ile Muş'u ve Muş halkını temsil edecek olan herkese başarı diliyorum. Biz herkesin belediyesiyiz ve seçilen kim olursa olsun onlarla birlikte halkımıza hizmet edeceğiz."

 Başkan Asya, Muş'un en önemli sorunlarını gidermek için projeler hazırladıklarını ve bu doğrultuda hareket ettiklerini kaydetti.

Asya, "Sıkıntılarımız çok büyük. Bunları öncelik sırasına göre sıraladık. Ardından proje birimimizi kurarak 'bu sıkıntıları nasıl giderebiliriz?' diye kafa yormaya başladık. Projelerimizi hazırladık ve ilgili bakanlıklara sunduk. Kabul edilen projelerimiz ile en önemli sıkıntılarımızı gidereceğiz" diye konuştu.

Çelik ise Asya'nın henüz 1 yıllık bir belediye başkanı olduğunu ve bu anlamda güzel çalışmalar yapmak için girişimlerde bulunmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, halkın teveccüh gösterip, kendilerini vekil seçmesi halinde belediye başkanı ile ortak hareket ederek Muş'a hizmet edeceklerini de sözlerine ekledi.