HDP'nin Muş mitingi

HDP'nin Muş mitingi
HDP'nin Muş mitingi
MUŞ (AA) - Belediye Başkanı Feyat Asya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dün gerçekleştirdiği mitingde...

MUŞ (AA) -  Belediye Başkanı Feyat Asya, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dün gerçekleştirdiği mitingde kendisine yaptığı partilerine katılma davetine cevap verdi.

Demirtaş'ın, 7 Haziran seçimlerinden sonra HDP'ye katılmaya davet ettiği Asya, yaptığı yazılı açıklamada, 1987 yılından bu yana partisiyle aynı davanın neferi olduğunu belirterek, Demirtaş'a davetinden dolayı teşekkür etti. 

Ne kendisinin ne de ekibinden birinin Demirtaş'la yüzyüze gelmediğini, tanışma fırsatı dahi bulamadığını bildiren Asya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bir siyasi partinin liderinin ilimize gelmesini her zaman memnuniyetle karşılamışızdır. Gelen tüm siyasetçilerimize 'hoş geldiniz' deriz. Genel Başkan Demirtaş, bizi mitinginde onure etmişse bu kendisinin büyüklüğüdür. Yine teşekkür ederiz. 1987 yılından beri bu davanın neferiyiz ve bu zihniyetin içerisindeyiz. Bu davanın Muş'ta siyasetini yapmanın gururunu taşıyoruz. Asla makam ve koltuklar için gelmedik. Görev verilsin ya da verilmesin, yine de AK Partimizin, davamızın peşinden gideceğiz. Demirtaş'ın davetine de teşekkür ediyorum. Sonuçta kendisi siyasetini yapıyor."

Belediye olarak siyasetten çok hizmetin peşinden koştuklarını ve halka daha iyi hizmet etmenin arayışı içinde olduklarını kaydeden Asya, yaptıkları tüm çalışmalarda hükümetten destek aldıklarını ve hükümetin kaynaklarını kullanarak yeni hizmetleri hayata geçirdiklerini belirtti.