Hızır Çeşmesi'ne ziyaretçi akını

Hızır Çeşmesi'ne ziyaretçi akını
Hızır Çeşmesi'ne ziyaretçi akını
MUŞ (AA) - Varto ilçesindeki Hızır Çeşmesi, vatandaşların akınına uğruyor.Varto'nun Beşikkaya köyü mevkisinde bulunan Hızır Çeşmesi'ne gelen...

MUŞ (AA) - Varto ilçesindeki Hızır Çeşmesi, vatandaşların akınına uğruyor.

Varto'nun Beşikkaya köyü mevkisinde bulunan Hızır Çeşmesi'ne gelen vatandaşlar, hem piknik yapıyor hem de dilek tutup dua ediyor.

Çeşmeye gelen vatandaşlardan Şeker Bingöl, hasta olan annesi için geldiğini ve kurban  keserek dua ettiğini söyledi.

Hızır Çeşmesi'nde edilen duaların kabul olduğuna inanıldığını ifade eden Bingöl, şöyle konuştu:

"Buraya ip ve çaput bağlayarak dilekte bulunanların, dileklerinin yerine geldiğini herkes biliyor. Benim de annem 85 yaşında ve kalp hastası. Şifa bulması için buraya getirdim. El ayağa düşmemesi için ip bağlayarak dilekte bulundum. İnşallah dileğim kabul olacak. Daha önce çocuklarımın iyi bir gelecek için dilek tuttum. Dileğim kabul oldu ve çocuklarım güç sahibi oldular. Yurtdışından gelip burada dilek ağacına dilekte bulunanlar var."

Ziyaretçilerden Çiçek Kızılkaya ise hem ziyaret hem de piknik yaptıklarını belirtti.

Çeşmede kurban kesip dua ettiklerini anlatan Kızılkaya, "Buraya gelen birçok kişi özellikle gençler dilek tutuyor ve dileklerin kabul olması içinde ip bağlıyor. Ayrıca buraya ziyarete ve pikniğe gelen insanlar, buranın doğal güzelliğinin bozulmamasına dikkat ediyorlar. Vatandaşlar yerlere çöp atmayarak, biriktirdikleri çöplerini buradan ayrılırken yanlarında götürüyorlar" dedi.


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  Çiçek

  ,

  Kurban

  ,

  Kalp

  ,