İçişleri Bakanı Altınok Muş'ta:

İçişleri Bakanı Altınok Muş'ta:
İçişleri Bakanı Altınok Muş'ta:
- "Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman güçlüdür. Şimdi de yarın da güçlü olacaktır. Hiçbir terör örgütünün devletle baş edebilmesi mümkün değildir" - "Terörle mücadelede, hukuk devleti ilkeleri sınırlarında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruma noktasında etkin mücadeleyi devletimiz bugüne kadar gösterdi. Bundan sonra da gösterecektir" - "Seçimin demokratik hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde, huzuru ve güveni ön plana alarak sağlıklı şekilde yapılabilmesi için görüşmeler yapacağız"

MUŞ (AA) - İçişleri Bakanı Selami Altınok, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her zaman güçlü olduğunu belirterek, "Şimdi de yarın da güçlü olacaktır. Hiçbir terör örgütünün devletle baş edebilmesi mümkün değildir" dedi.

Altınok, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Tekinarslan ile özel uçakla Muş'a geldi.

Muş Havaalanında, Vali Seddar Yavuz, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, Belediye Başkanı Feyat Asya, Garnizon Komutanı Kurmay Albay İsmail Işık, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Osman Nuri Çevik tarafından karşılanan Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni hükümetin kurulmasının ardından ilk yurt gezisine Muş'tan başladıklarını söyledi.

Altınok, memlekette huzur ve güvenin sağlanması, kardeşliğin, birliğin, dirliğin devamı noktasında, Muş'un çok büyük gayreti olduğunu ifade etti.

Yıllar önce bölgede çalışmış biri olarak ilk ziyaretini Muş'a yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Altınok, kentte göreve başlayan Vali Yavuz'a da başarı diledi. 

1 Kasım'da yapılacak milletvekili seçimi öncesinde vali, emniyet, jandarma ve diğer kurumların yetkilileriyle toplantı yapacaklarını anlatan Altınok, "Seçimin, demokratik hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde, huzur ve güveni ön plana alarak sağlıklı şekilde yapılabilmesi için görüşmeler yapacağız. Bu çalışmalarımızı Türkiye'nin diğer illerinde de devam ettireceğiz. Bundan sonra yapılması gerekenler konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunacağız" diye konuştu.

- "Terörle mücadele etkin şekilde devam edecek"

Gazetecilerin terörle mücadele konusunda yürütülen çalışmalarla ilgili sorularını da yanıtlayan Altınok, şöyle konuştu:

"Terörle mücadele noktasında hukuk devleti ilkeleri sınırlarında, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruma noktasında etkin mücadeleyi devletimiz bugüne kadar gösterdi, bundan sonra da gösterecektir. Vatandaşımızın terör örgütüyle ayrışması, vatandaşın, vatandaşlık haklarını kullanma noktasındaki demokratik ilkelerin ön planda tutulmasına, bütün güvenlik görevlilerimiz özel bir gayret ve hassasiyet gösteriyor. Terörle mücadele en şiddetli, en kuvvetli şekilde nasıl yapılacaksa, yöntemlerin hepsini uygulayacağız. Hukuk devleti ilkesinden, demokratik normlardan vazgeçmeden, askerlerimize, polislerimize, güvenlik görevlilerimize, doktorlarımıza kurşun sıkan insanlarla da en güçlü şekilde, sistemin, terörle mücadelenin gerektirdiği ölçüde bütün mücadelemizi verdik, vermeye devam edeceğiz."

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman güçlüdür, şimdi de güçlü, yarın da güçlü olacaktır. Hiçbir terör örgütünün devletle baş edebilmesi mümkün değildir" diyen Altınok, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bütün vatandaşlarımıza telkinimizdir, herkes işine gücüne baksın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, yönetenlere inansın ve güvensin. Biz bu terörün üstesinden geleceğiz. Okullar açılmadan önce bütün valilerimizle gereken önlemleri alıyoruz. Okullar açıldığında bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Vatandaşlarımız bize, devlete ve hükümete güvensin. Her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağız. Terör örgütüyle de devletin hukuk sisteminin bize verdiği yetkileri azami şekilde kullanarak en uygun ve şiddetli şekilde mücadeleye devam edeceğiz."

Açıklamasının ardından bölgeyi helikopterle havadan incelemesi beklenen Altınok, hava muhalefeti nedeniyle helikopter havalanamayınca Muş Valiliği'ne geçti.