İki ağızlı kuzu görenleri şaşırtıyor

İki ağızlı kuzu görenleri şaşırtıyor
İki ağızlı kuzu görenleri şaşırtıyor
- Muş'un Varto ilçesinde doğan iki ağızlı kuzuyu görenler şaşkınlık yaşıyor - İlk başta ikinci ağzı yara sanarak kuzuyu veterinere götüren besici Erkan Akbal, kuzunun iki ağzının olduğunu öğrenince hayrete düştüğünü söyledi - Besici Akbal: "Tek sorunumuz, kuzu süt içerken sütün bir kısmının diğer ağzından dışarı çıkması. Başka da bir sorunu yok. Bunu büyüteceğim"

MUŞ (AA) - YAHYA SEZGİN - Varto ilçesinde yaklaşık bir ay önce doğan ve iki ağzı olan kuzu görenleri hayrete düşürüyor.

Çenesinin altında bulunan ikinci ağzında dişleri de çıkan kuzunun en büyük problemi ise emdiği sütün bazen diğer ağızdan dışarı akması.

Besici Erkan Akbal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuzunun doğduktan sonra çenesinin altında anormal bir şeyler gördüğünü söyledi.

Çenenin altındaki ağzı ilk başta yara sandığını belirten Akbal, götürdüğü veterinerin "Yara değil, ikinci ağız" demesi üzerine şoke olduğunu dile getirdi.

Veterinerin kuzunun ameliyat edilmesi için Elazığ'a götürülmesi gerektiğini söylediğini aktaran Akbal, kuzunun yeni doğmuş olmasını ve dayanamayacağını düşünerek ameliyatı reddettiğini söyledi.

Doğumun üzerinden 25 gün geçtiğini ifade eden Akbal, "Kuzunun şu an durumu çok iyi. Tek sorunu süt içtiği zaman sütün birazının diğer ağzından dışarı çıkması. Başka da bir sorunu yok. Süt içiyor, saman yiyor. Bunu büyüteceğim" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    zaman