Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.Asya, mesajında, bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi'nin...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya, mesajında, bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi'nin Müslümanlar tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Huzur ve mutluluk içinde Kadir Gecesi'nin hakkının verilmesi gerektiğini bildiren Asya, "Müslümanları Kur'an ile buluşturan ve her yapılan hayırlı işin sonucunda bin ayın karşılığını almaya imkan veren mübarek geceyi kendi lehimize çevirmeliyiz. Bu gece , bizleri Kur'an ve mevlayla buluşturmalıdır. Hatta günahlardan arındırmalı, kalben ve fiziken sıhhatli hale getirmelidir" ifadelerini kullandı.

Yapılacak dualarda Filistin'deki Müslümanların unutulmaması gerektiğini belirten Asya, İsrail 'in uyguladığı soykırım ve katliamın son bulması için Allah'tan yardım dilemek gerektiğini kaydetti.

Asya, zulmün son bulması, ümmeti Muhammed'in birliği, beraberliği, huzuru ve mutluluğu için dua etmek gerektiğine değinerek, Kadir Gecesi'nin ülkeye ve İslam alemine huzur, barış getirmesini diledi.


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  Filistin

  ,

  İslam

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Gece

  ,

  kalben