Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
- AFAD-Sen Genel Başkanı Çelik, mesaj yayımladı

MUŞ (AA) - Afet ve Acil Durum Çalışanları Sendikası (AFAD-Sen) Genel Başkanı Ayhan Çelik, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çelik, mesajında, Kadir Gecesi'nde dünya mazlumları için Müslümanlara dua çağrısında bulundu. 

Dünyada mazlum halklara karşı uygulanan zulme dikkati çeken Çelik, "Günümüzde vicdanını kaybetmiş zalimlerin uyguladığı zulümler karşısında ülkelerinden göç etmek zorunda kalan ve yaşama tutunan kardeşlerimiz için dua ederek Kadir Gecesi'ni ihya edelim" ifadesini kullandı.

Çelik, Kur'an-ı Kerim'in de Kadir Gecesi'nde indirilğini bildirerek, şunları kaydetti:

"Kur'an'ı iyi okumak, anlamak ve yaşamak gerekiyor. Her ayeti, ahlaki dünyamıza yansıtarak geleceğimizi şekillendirmemiz lazım. Kur'an ile bağımızı artırarak, barış ve huzur içinde yaşamalıyız. Müslümanlar üzerine baskı ve şiddet uygulanıyor. Coğrafyamızda mazlumların kanı akıtılıyor, çocuklar katlediliyor. Dünya buna sessiz kalıyor. İnsanlık zillet içinde. Bizim dinimiz öldürmeyi değil yaşatmayı emrediyor. Biz şunu biliyoruz ki bir insanı yaşatmak tüm insanlığı yaşatmak gibidir. Zulme karşı mazlumun yanında olarak, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirerek kardeşçe yaşamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı'nın da müjdecisi olan Kadir Gecesi'nin başta değerli AFAD çalışanları olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni eder, esenlikler dilerim."