Kadir gecesi mesajı

Kadir gecesi mesajı
Kadir gecesi mesajı
MUŞ (AA) - Muş Müftüsü Recep Uzun, Kadir gecesi dolasıyla bir mesaj yayımladı.Uzun, mesajında, Miladi 610 yılında Mekke'nin nurlu dağında,...

MUŞ (AA) - Muş Müftüsü Recep Uzun, Kadir gecesi dolasıyla bir mesaj yayımladı.

Uzun, mesajında, Miladi 610 yılında Mekke'nin nurlu dağında, Abdullah'ın yetimi, Amine'nin bir tanesi  Hz. Muhammed'e ramazan ayında inmeye başlayan Kur'an-ı Kerim 'in, asırlardır insanlığa hak ve hakikat yolunu göstermeye devam ettiğini ve kıyamete kadar da göstermeye devam edeceğini bildirdi.

Allah'ın kelamı Kur'an-ın nurlu yolunu takip edenlerin insanlıklarında kemale doğru yol alacaklarını hatırlatan Müftü Uzun, mesajında şunları kaydetti:

"Kur'an-ı Kerim'i kendilerine rehber edinenler, adaletin, dürüstlüğün, doğruluğun, sadakatin, iffetin, hayanın temsilcileri olacaklardır. Ne zulmederler, ne de zalimin yanında yer alırlar. Lokmaları helaldir, sofralarında haram bulunmaz. Mazlumun, yetimin, garibin yar ve yardımcılarıdırlar. Allah'ın kendilerine verdiği imkanları başkalarıyla paylaşmayı bilen civanmertlerdir.  Akrabayı, yoksulu, darda kalmışı gözetirler, incinseler de kimseyi incitmemeye çalışırlar.Tatlı dilli, güler yüzlü, her ağacın balı olurlar. Bir ramazan boyu mukabele olarak okuduğumuz, dinlediğimiz yüce kitabımız Kur'an bu ahlaki değerleri bizlere tavsiye etmekte. Kadir gecesinde inmeye başlayan Kur'an-ı anlamak ve özellikle bir ömür boyu yaşamak üzere öz nefislerimizde karar verirsek o zaman kadir gecelerimiz kadir gecesi olacak."

Muş halkının ve  İslam aleminin Kadir gecesini tebrik eden Uzun, gecenin akan Müslüman gözyaşlarının dinmesine, ağıtların, figanların sevinç ve sürura dönmesine, evlerde, yurtta ve tüm İslam aleminde, huzur ve mutluluklara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ettiğini bildirdi.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  zaman