Kaymakam Atasoy, Kaya ailesini ziyaret etti

Kaymakam Atasoy, Kaya ailesini ziyaret etti
Kaymakam Atasoy, Kaya ailesini ziyaret etti
MUŞ (AA) - Malazgirt Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, tümör, cilt kanseri ve kemik erimesi hastalığıyla mücadele eden 13 yaşındaki Arzu Kaya'nın...

MUŞ (AA) - Malazgirt Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, tümör, cilt kanseri ve kemik erimesi hastalığıyla mücadele eden 13 yaşındaki Arzu Kaya'nın ailesini ziyaret etti.

Atasoy, Saltukgazi Mahallesi'nde oturan Enver ve Gülşen Kaya çiftini ziyaret ederek, devletin şefkatli elinin artık Arzu'nun üzerinde olacağını söyledi.

Arzu'nun tüm ihtiyaçlarını karşılayacaklarını belirten Atasoy, şöyle konuştu:

"Bu kızımızın durumu bizleri derinden üzdü. Valilik ve kaymakamlığımız, Arzu kızımızın tedavisi ve diğer ihtiyaçlarını elinden geldiği kadar gidermeye çalışacaktır. Biz devlet olarak Arzu kızımızın tüm ihtiyaçlarını bundan sonra karşılayacağız. Allah'ın izniyle kızımız iyileşecek ve ben kızımızla beraber tenis maçı yapacağım. Eviniz için de ben gereken neyse yapmaya söz veriyorum. Çatısını da ben yaptıracağım. Allah devletimize zeval vermesin, devletimiz bu yüzden var."

Atasoy'un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Enver Kaya ise "Kızımın hastalığından haberdar olan hayırsever vatandaşlar beni arayarak yardım etmek istediklerini söyledi. Anladım ki daha insanlık ölmemiş. Bizlere kucak açan başta valiliğimiz, kaymakamız olmak üzere beni arayarak yardım sözü veren herkese teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Artık benim kızımın da yüzü gülecek inşallah" diye konuştu.

Küçük yaşta adını bilmediği birçok hastalıkla mücadele etmek zorunda kalan Arzu da "Benimle ilgilenen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah ben de tedavi olur, arkadaşlarımla oyunlar oynarım. İyileştikten sonra okuyup doktor olmak istiyorum" dedi.


    ETİKETLER:

    Doktor

    ,

    gülşen