Kros takımından Vali Büyükersoy'a ziyaret

Kros takımından Vali Büyükersoy'a ziyaret
Kros takımından Vali Büyükersoy'a ziyaret
MUŞ (AA) - Liselerarası Türkiye Kros Şampiyonası'nda genç kızlar dalında birinci olan Muş Spor Lisesi Kros Takımı, Vali Vedat Büyükersoy'u makamında...

MUŞ (AA) - Liselerarası  Türkiye Kros Şampiyonası'nda genç kızlar dalında birinci olan Muş Spor Lisesi Kros Takımı, Vali Vedat Büyükersoy'u makamında ziyaret etti.

Diyarbakır'da düzenlenen Liselerarası Türkiye Kros Şampiyonası'nda genç kızlar kategorisinde Türkiye birincisi olan Muş Spor Lisesi Kros Takımını makamında kabul eden Vali Büyükersoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Öğrencilerin başarısını yalnızca sporda değil eğitim ve yaşamlarında da sürdürmesi gerektiğini belirten Büyükersoy, yaygın eğitim faaliyetlerinin genel değerlendirilmesi için beden eğitimi ve sporun önemine değindi.

Sporun, ferdin beden ve ruh sağlığının gelişmesinin yanı sıra belirli kurallara göre rekabet ölçüleri içinde mücadee etme, heyecan duyma ve yarışmayı da içerdiğini kaydeden Büyükersoy, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek hediyeler verdi.

Ziyarette, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Karakay ile Muş Spor Lisesi Müdürü Cesim Temurçin de hazır bulundu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Diyarbakır

  ,

  spor

  ,

  ruh

  ,

  eğitim

  ,

  genç