Kurban Bayramına doğru

Kurban Bayramına doğru
Kurban Bayramına doğru
MUŞ (AA)  - Muş Valisi Seddar Yavuz, Kurban Bayramı dolaysıyla mesaj yayımladı.Yavuz, mesajında, yardımlaşma, paylaşma ve huzuru esas alan...

MUŞ (AA)  - Muş Valisi Seddar Yavuz, Kurban Bayramı dolaysıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, yardımlaşma, paylaşma ve huzuru esas alan İslamiyetin iki büyük bayramından biri olan Kurban Bayramı'na ulaşmanın mutluluk ve sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Bayramların bireyleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturarak, mutluluğun ve huzurun artmasını, üzüntülerin azalmasını sağladığını hatırlatan Yavuz, şunları kaydetti:

"Bununla birlikte bu bayramda da yeryüzünün değişik yerlerinde özellikle İslam coğrafyası üzerinde oynanan oyunlar, akan kan ve gözyaşının dinmesi en büyük temennimizdir. İşte o vakit bayramlar gerçek birer bayram olacaktır. Topraklarımızda misafir ettiğimiz Türkiye 'nin gücüne ve himayesine sığınan 2 milyona yakın mağdur ve masum insanlar da bize emanettir, bizim kardeşimizdir. Kurban bayramının getirdiği huzur ve kardeşlik ikliminde, bin yılı aşkın süredir aynı kaderi paylaşmanın bilinci ile, kederde ve sevinçte tek vücut olmuş, bu coğrafyada kardeşçe yaşamayı başarmış yüce milletimiz geçmişte olduğu gibi, bugün de tüm zorlukları el ele, gönül gönüle aşacak, geleceğe güvenle ve emin adımlarla yürüyecektir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin, ülkemizin, semalarında merhum Alparslan'ın ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı kadim şehir Muş'ta bulunan tüm kardeşlerimizin, birlik ve beraberlik içinde, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmesini diliyor, en kalbi duygular ile Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum."