Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Muş Belediye Başkanı Asya, kutlama mesajı yayımladı

MUŞ (AA ) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Asya, mesajında, bayramın kardeşlik duygularının pekişmesine, barış ve huzur ortamının oluşmasına vesile olmasını temenni etti.

Asya, şunları kaydetti:

"Manevi dünyamızda ayrı bir yere sahip olan Kurban Bayramı'nı bu yıl da kutlayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. İnsanların kurban ibadetini yerine getirerek Allah'a yaklaşma gayretinde oldukları bu özel gündeki paylaşımlar, dayanışmanın en iyi örneklerinden birisidir. Bu özel günler sayesinde meydana gelen birlik ve beraberlik bağlarının daha da kuvvetlendiğine inanıyoruz. Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bayramlar, sıkıntılı süreçler için birer fırsattır. Allah kardeşliğimizi daim ederek ülkemizdeki huzuru gelecek nesillere en iyi şekilde aktaracak şartları bizlere nasip eylesin. Bu bayramın toplumsal barış ve huzurun sağlanmasında bir milat olmasını Allah'tan dilerim."

Bayramların sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının en içten yaşandığı günler olduğunu aktaran Asya, "Paylaşma ve yakınlaşmanın doruğa çıktığı bu müstesna günlerin dargınlıkların unutulmasına, kesilen kurbanların, yapılan ibadetlerin yüzü suyu hürmetine Allah'tan mazlumlara güç ve kuvvet vermesini, insanlığın mutluluğuna, millet olarak huzurlu bir geleceğe vesile olmasını diliyorum. Bu duygularla hemşehrilerimin ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sevdikleriyle mutlu ve huzurlu nice bayramlar geçirmelerini diliyorum" ifadelerini kullandı.