Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
MUŞ (AA) - Malazgirt Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Gülkoru köyünde etkinlik düzenlendi.Etkinlik için erken saatlerde hazırlık yapan...

MUŞ (AA) - Malazgirt Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Gülkoru köyünde etkinlik düzenlendi.

Etkinlik için erken saatlerde hazırlık yapan Gölkoru köylüleri, ilçe merkezinden gelen misafirlere kavurma, pilav, cacık ve tatlı ikramında bulundu. 

Birlik ve beraberlik mesajının verildiği etkinlikte konuşan Malazgirt Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, bu haftanın sevgi, kardeşlik, muhabbet anlamına geldiğini belirterek, insanlar arasındaki birlik ve beraberliğin sonsuza kadar devam etmesini diledi. 

Kutlu Doğum Haftası'nın bu yılki ana temasının "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" olduğunu vurgulayan Atasoy, "Malazgirt'te bu yıl coşku içerinde düzenlen etkinlikler, birlik ve beraberliğimizin işaretidir. Kardeşlik içerisinde bizi bu meydanda toplayan rabbime şükürler ediyorum. Birlik beraberliğimizin devam etmesi için bu tür etkinliklere daha çok önem vermeliyiz" dedi.

Kutlu Doğum Haftası'nı en güzel şekilde kutlamak amacıyla bir araya geldiklerini ifade eden İlçe Müftüsü Ali Üney ise etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Etkinliğe İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Aslan Kulaksız, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.