Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
- Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından program düzenlendi

MUŞ (AA) - Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.

Bulanık Kız Yatılı İlk/Orta Bölge Okulu Spor Salonunda düzenlenen programa, Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsa Yüceer, Muş Müftüsü Recep Uzun, Bulanık Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ekrem Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şeref Şanoğlu, İslam dinini en güzel şekilde yaşayabilmek için Hz. Muhammed'in hayatının çok yönlü bilinmesi ve insanlık için bıraktıklarını yaşamakla mümkün olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Yüceer de İslam coğrafyasında yaşanan sorunlara dikkat çekerek, peygamberin yaşantısının örnek alınmasıyla insanlığın huzura kavuşacağını söyledi.

Yüceer, şöyle konuştu:

"Barbarlığın yaşam tarzı haline geldiği Cahiliye toplumunu şefkat, insaf ve eşitlikle tanıştıran rahmet elçisi Hazreti Muhammed'in izlediği yöntemler, aldığı kararlar, kısacası merhameti, öğretirken harcadığı çaba ve gayretler günümüz insanı ile bir kez daha buluşturulmalıdır. Merhameti, toplumumuzun gündemine taşımak, şefkati duygu dünyasından eylem boyutuna geçirebilmenin yollarını konuşmak, rahmanın merhametine kavuşabilmenin ancak yeryüzündekilere merhametle davranmaktan geçtiği bilincini oluşturmak, kısaca Hz. Muhammed'in izinde fiili bir merhamet seferberliği başlatılması gerekir."

Konuşmaların ardından program, Bulanık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro, şiir ve müzik sunumuyla devam etti.

Program, yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.