Kütüphaneler Haftası

Kütüphaneler Haftası
Kütüphaneler Haftası
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, "Kütüphaneler Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Asya, mesajında kitap okumanın ve kitap okutmanın...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, "Kütüphaneler Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Asya, mesajında  kitap okumanın ve kitap okutmanın insan hayatını her yönden zenginleştirdiğini, farklı bakış açıları sağladığını, kişinin gelişmesi ve kendisini daha iyi ifade etmesini sağladığını belirtti. 

Kütüphanelerin, bilginin paylaşılmasını ve yayılmasını sağlayan, insanlığın bilgi birikimini gelecek nesillere aktararak uygarlığın gelişmesini sağlayan müesseseler olduğuna işaret eden Asya, şunları kaydetti:

"Maalesef kütüphanelere ziyaret konulu bir ankette son bir yıldır 'hiç kütüphaneye gitmedim' diyenlerin yüzde 50 olduğu bir toplumda, kütüphanelerimizi yeterince tanıtamadığımız kanaatindeyiz. Gazete okuru, tiyatro, orta oyun ve sinema gibi görsel sanatlara olan ilgi de istenilen düzeyin çok altında. Okumak bir ibadettir. İnsan okudukça bilgi edinir. Bilgisi arttıkça da bilgisinin azlığını hisseder. Bu onda okuma zevkini geliştirir ve okuma alışkanlığı kazandırır. Okuma alışkanlığı kazanan insanın da kendine özgüveni, bilgisi ve becerisi artar. Kitap okumak dilsize dil, gözsüze göz, güçsüze güç, kuvvet ve kudret olur. Kitap okuyan insanın düşünceleri olgunlaşır, ufku açılır. En önemlisi de doğruyu ve yanlışı, iyiyi ve kötüyü öğrenir ve ayırt eder."


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  haber

  ,

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Asya