Malazgirt Belediyesi, halk toplantısı yaptı

Malazgirt Belediyesi, halk toplantısı yaptı
Malazgirt Belediyesi, halk toplantısı yaptı
MUŞ (AA) - Malazgirt Belediyesi tarafından yapılan halk toplantısında, çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verildi.Musa Anter Kültür Merkezi'ndeki...

MUŞ (AA) - Malazgirt Belediyesi tarafından yapılan halk toplantısında, çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

Musa Anter Kültür Merkezi'ndeki toplantıda konuşan  Belediye  Başkanı Halis Coşkun, amaçlarının belediyenin yaptığı çalışmaları vatandaşlara anlatmak ve onların görüşünü almak olduğunu söyledi.

Seçim vaatlerini yerine getirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getiren Coşkun, şöyle konuştu:

"Bizler göreve başladığımızda Malazgirt'tin sorunları çok iyi biliyorduk. İlçemiz çok stratejik bir konumdadır. Muş'a 135, Ağrı'ya 130 kilometre uzaktadır. Malazgirt ilçesine tarihi olarak baktığınız zaman çoktan il olması gereken bir ilçedir ama ne yazık ki gerek devlet olarak, gerek de bizler Malazgirt'e sahip çıkamadık. Bu yüzyıllardan beri gelen bir sorun olarak önümüzde duruyor. Göreve başladığımız günden beri halkımıza daha iyi hizmet vermek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. 9 ay gibi yakın bir zamanı geride bıraktık. Malazgirt'in makus talihini yeneceğimizi düşündüğümüz adımları, büyük bir kararlılık içerisinde bir bir atarak, karamsarlıkları umuda çevirebilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz, çabalıyoruz. Arzuladığımız, hayalini kurduğumuz Malazgirt için çok çalışacak, çok fikir üretecek yarınları daha güzel bir Malazgirt için ne gerekiyorsa onu yapacağız."

Konuşma sonrası program, belediye birim amirleri tarafından 9 aylık faaliyet ve çalışmaları içeren raporların sunumlarının ardından son buldu.