Malazgirt Belediyesi'nden açıklama

Malazgirt Belediyesi'nden açıklama
Malazgirt Belediyesi'nden açıklama
- Malazgirt Belediye Başkan Yardımcısı Kayretli, sosyal medyada paylaşılan "telef olmuş köpeğin belediye tarafından öldürüldüğü" yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi

MUŞ (AA) - Malazgirt Belediye Başkan Yardımcısı Maksut Kayretli, ilçede bir kişi tarafından sosyal medyada paylaşılan "telef olmuş köpeğin belediye tarafından öldürüldüğü" yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Belediye binası önünde açıklama yapan Kayretli, söz konusu ölmüş köpeğin belediye ile ilgisinin olmadığını ve görüntüleri paylaşan kişinin belediyeyi karalama amacıyla böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi.

Kayretli, " Bugün sabah ölü bir köpek bulundu. Köpeğin ölümünden belediye sorumluymuş gibi gösterildi. Böyle bir şey söz konusu değildir. Belediye olarak hayvan barınağı yapmayı düşünüyoruz. Ancak belediyemizin kısıtlı imkanları nedeniyle henüz yapamadık. Başıboş köpekler için kısırlaştırma firmasıyla görüşmeler yapıyoruz. Çünkü bu köpekler tehlike arz ediyor" diye konuştu.

Ölmüş bir köpeğin başında durarak görüntü çekip sosyal paylaşım sitelerinde paylaşan kişinin sabah belediyeye gelerek provokasyon girişiminde bulunduğunu da belirten Kayretli, şöyle konuştu:

"Bu şahıs belediyeye gelerek 'mahallemin yolu açılmamıştır' diyerek belediyeyi kötüleyip kargaşa çıkarmak istemiştir. Bizzat mahallesine gidip yola baktım. Yolun kapalı olması söz konusu değil. Kesinlikle belediyemizin hayvanları öldürme politikası ve yaklaşımı yoktur. Tüm hayvan severlerin duyarlı olmasını, belediyemize yardımcı olmalarını istiyoruz. Başıboş hayvanların çoğu açlıktan ölüyor. Malazgirt'in soğuğu herkesçe biliniyor. Barınak yapımına yönelik çalışmalarımız bulunmakta. Sosyal paylaşım sitelerinde yayınlan görüntüler, belediyemizi karalamaktan başka bir şey değildir."

Belediye önünde yapılan basın açıklamasına Belediye Başkan Vekili Nuran Kahraman, Başkan Yardımcısı Memnune Söylemez, belediye encümenleri, sivil toplum kuruluşları ve belediye personelleri katıldı.