Malazgirt Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı

Malazgirt Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı
Malazgirt Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı
MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde besicilerin işlerinin kolaylaştırılması ve hizmetin yetiştiricilerin ayağına götürülmesi amacıyla Damızlık Sığır...

MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde besicilerin işlerinin kolaylaştırılması ve hizmetin yetiştiricilerin ayağına götürülmesi amacıyla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği açıldı.

Muş Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Salih Özmen, hizmeti besicinin ayağına götürmeyi amaçladıklarını belirterek, yetiştiricilerin birçok işlemini Muş'a gitmeden Malazgirt'te kısa sürede yapabileceğini dile getirdi.

Özmen, "Malazgirt, damızlık hayvan yetiştiriciliğinde gelişmiş bir ilçedir. İlçemizde yaklaşık 500 üyemiz var ve bu üyelerimiz artık çevre illere gidip işlerini yapmayacak. Artık burada işlemlerini kolaylıkla yapacak. Seçildiğimizde şube sayımızı artıracak ve hizmeti ayağınıza getireceğiz demiştik. Bugün bunu gerçekleştirdik. Her yıl hedef çıtamızı yükselterek, daha iyi ve hızlı hizmet veren bir birlik olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Birliğin açılışına katılan Malazgirt Belediyesi Başkan Yardımcısı Maksut Gayretli ise açılan şubenin üretici ve çiftçilere katkı sağlayacağını belirterek, bunun önemli bir hizmet olduğunu söyledi.

Bürosu açılan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'de 1 veteriner hekim, 1 veteriner sağlık teknikeri ve 1 büro personeliyle hizmet verecek.

Açılışa, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeler katıldı.