Malazgirt MYO'da kep atma töreni gerçekleştirildi

Malazgirt MYO'da kep atma töreni gerçekleştirildi
Malazgirt MYO'da kep atma töreni gerçekleştirildi
MUŞ (AA) - Malazgirt Meslek Yüksek Okul (MYO) öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı.Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet programı, saygı duruşu ve...

MUŞ (AA) - Malazgirt Meslek Yüksek Okul (MYO) öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı.

Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra konuşan Malazgirt MYO Okul Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Adem Akkuş, Muş Alparslan Üniversitesi'nin 2007 yılında kurulan Türkiye 'nin en genç üniversitelerinden biri olduğunu hatırlattı.

2009 yılında ise Malazgirt Meslek Yüksek Okulu'nun 4 bölümle eğitim öğretime başladığını anımsatan Akkuş, "Şu anda ise 6 bölüm ve 315 öğrenciyle eğitim öğretime devam etmektedir. Malazgirt MYO olarak her geçen yıl hem fiziki hem de akademik olarak kendimiz geliştirmekteyiz. Bu bağlamda geleceğimizin teminatı olan gençlere elimizden gelen en iyi eğitimi sağlamaktayız" diye konuştu.

Malazgirt MYO birincileri Emrah Aslan ve Kemal Meşe, okul ikincisi Okan Taşdemir, okul üçüncüsü Mehmet Soyaral başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Programın sonunda keplerini atan mezunlar, büyük sevinç yaşadı.

Törene, İlçe Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kurum amirleri, öğretim görevlileri, veli ve öğrenciler katıldı.