Malazgirt ve Bulanık futbolda birleşti

Malazgirt ve Bulanık futbolda birleşti
Malazgirt ve Bulanık futbolda birleşti
MUŞ (AA) - Muş'un Malazgirt ve Bulanık ilçeleri futbolda birleşerek, Bölgesel Amatör Ligi'ne (BAL) çıkmayı hedefliyor.Bu yıl BAL'a yükselmek için...

MUŞ (AA) - Muş'un Malazgirt ve Bulanık ilçeleri futbolda birleşerek, Bölgesel Amatör Ligi'ne (BAL) çıkmayı hedefliyor.

Bu yıl BAL'a yükselmek için çalışma başlatan 1071 Malazgirt Spor , bu kapsamında Bulanık'ta futbolcu arayışına girdi.

1071 Malazgirt Spor'a futbolcu bulmak için, Bulanık'ta futbolcu seçmeleri yapıldı. Seçmelerden sonra beğenilen futbolcular, Eylül 'de başlayacak ligde oynanmak için, Malazgirt'te antrenmanlara katılacak.

Kulüp Başkanı Kaddafi Türeli, iki ilçenin gençlerinin futbolda birleşme kararı aldığını belirterek, Bulanık'ın futbolda tekrar var olması için gençlere yeni bir kapı açıldığını bildirdi.

Türeli, "Hepimiz şekilde aynı kanaate vardık. Bundan sonra Bulanık ve Malazgirt gençliği aynı çatı altında birleşecek. Sahipsiz kalan iki ilçenin gençlerini futbolda birleştirmek istedik. Bu yıl ki hedefimiz BAL'a çıkmak" dedi.

Bulanıklı adamı Hamdi Akkaya da iki ilçenin gençlerini bir çatı adlında birleştirmeyi amaçladıklarını bildirerek, " Bugün bunu başardık. Tüm Bulanıklı gençlerimize ve taraftarlarımıza buradan müjdeyi vermiş olalım. Artık Bulanık'ın gençleri 1071 Malazgirt Spor için ter dökecek" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Muammer Kaddafi

  ,

  spor

  ,

  Bugün

  ,

  Kapı

  ,

  eylül

  ,

  ,

  Kulüp