Malazgirt Ziraat Odası üyeleri seçim istiyor

Malazgirt Ziraat Odası üyeleri seçim istiyor
Malazgirt Ziraat Odası üyeleri seçim istiyor
MUŞ (AA) - Malazgirt Ziraat Odası üyeleri, kongreye gitmek istiyor.Malazgirt'te Ziraat Odası Başkanlığı'nın 4 yılda bir yapılan genel kurulu bu yıl...

MUŞ (AA) - Malazgirt Ziraat Odası üyeleri, kongreye gitmek istiyor.

Malazgirt'te Ziraat Odası Başkanlığı'nın 4 yılda bir yapılan genel kurulu bu yıl gerçekleşmeyince, Türkiye  Ziraat Odaları Birliği tarafından Malazgirt Ziraat Odası Başkanlığı'na kayyum atanması yapıldı.

 Bu duruma tepki gösteren Malazgirtli çiftçiler, Özgürlük Parkı'nda basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamayı okuyan çiftçi Önder Çakar, eski yönetimin usulsüzlükleriyle ilgili olarak bazı çiftçilerin Kaymakamlık makamına itirazları sonucu başlatılan soruşturma kapsamında, odada delege seçimi yapılamadığını anımsattı.

Yaklaşık 4 bin 500 çiftçinin anayasal haklarının Malazgirt Ziraat Odası yönetimi tarafından yaklaşık 16 yıldır ihlal edildiğini öne süren Çakar, "Çiftçiler olarak Malazgirt Ziraat Odası delege seçiminin mutlaka yapılmasını istiyoruz. Adil bir seçim yapılması durumunda, Malazgirt çiftçisinin tercihleriyle seçilen yönetime hepimiz saygı duymak zorundayız. Türkiye Ziraat Odaları Birliğine sesleniyoruz. Girdiğiniz kirli oyunlardan vazgeçin, yaptığınız hukuksuz işlemlerden dönün. Malazgirt halkına reva gördüğünüz bu zulüm sizlere pahalıya mal olacaktır" ifadelerini kullandı.