Malazgirtli öğrenciler, staj için yurt dışına gitti

Malazgirtli öğrenciler, staj için yurt dışına gitti
Malazgirtli öğrenciler, staj için yurt dışına gitti
MUŞ (AA) - Malazgirt'te lise öğrencileri "Erken Çocukluk Döneminde Bilim Eğitim Merkezlerinin Rolü ve Öneminin İncelenmesi" konulu proje...

MUŞ (AA) - Malazgirt'te lise öğrencileri "Erken Çocukluk Döneminde Bilim Eğitim Merkezlerinin Rolü ve Öneminin İncelenmesi" konulu  proje kapsamında Estonya'ya gitti.

Malazgirt Fatma Zehra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, projesi kapsamında öğrencilerini Estonya'ya gönderdi.

Okul müdürü Yıldırım Türeli, Erasmus çerçevesinde 4-18 Nisan 2015 tarihleri arasında Estonya'ya giden 8 öğrenci ve 3 öğretmenlerinin, Avrupa 'daki eğitim deneyimlerinden faydalanma fırsatı yakalayacağını ifade etti.

Türeli, öğretmen ve öğrencilerinin 15 günlük bir eğitimden geçeceğini aktararak, şöyle konuştu:

"Projenin genel amacı, iyi bir eğitim, çağa uyum sağlama ve ülkemizin bu bilgi çağına ayak uydurmasına katkı sağlamaktır. Proje sonunda çocukların öğrenme kalitesini arttırmak, onları öğrenmeye karşı istekli kılmak, araştırma yapmaya teşvik etmek, çocuklara okul öncesi dönemde doğal meraklarını kullanarak bilim ve bilimsel yöntemleri öğrenmelerini kolaylaştırmak olacaktır. Öğretmen ve öğrencilerimin yurt dışı tecrübesi yaşayarak burada yabancı kültürleri tanıması, mesleki ve günlük konuşma alanında dillerini geliştirmesi için çok faydalı olacaktır."