Malazgirt'te, Bahçet hastası babanın yardım isteği

Malazgirt'te, Bahçet hastası babanın yardım isteği
Malazgirt'te, Bahçet hastası babanın yardım isteği
MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde, yakalandığı behçet hastalığı nedeniyle iki gözünü kaybeden Nihat Manas, kendi hastalığını unutarak kas hastalığına...

MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde, yakalandığı behçet hastalığı nedeniyle iki gözünü kaybeden Nihat Manas, kendi hastalığını unutarak kas hastalığına yakalanan oğlunun tedavisi için yardım çağrısında bulundu.

İlçeye bağlı Selçuklu Mahallesi'nde yaşayan ve 17 yıl önce yakalandığı behçet hastalığı nedeniyle iki gözünü kaybeden Manas, maddi imkansızlıklar nedeniyle kendi tedavisini yapamadığını belirterek, tek isteğinin kas hastalığına yakalanan 14 yaşındaki oğlunun sağlığına kavuşması olduğunu söyledi. 

Evli ve dört çocuk babası olduğunu anlatan Manas, şöyle konuştu:

"Büyükşehirlerde doktorlara gittim ama hastalığıma hiçbir teşhis koyamadılar. İki gözümü kaybettikten sonra Behçet hastalığı teşhisi bırakıldı. 17 yıldır gözlerim görmüyor. Bu hayata alıştım ama 14 yaşındaki oğlum Cihat Savaş Manas'ın iyileşmesini istiyorum. Gözlerim görmediği için oğlumu İstanbul , Ankara gibi büyükşehirlere götüremiyorum. Eşim ile birkaç defa Van 'a götürdük. Fakat bir üniversite hastanesinde tedavi görmesi gerekiyormuş. İmkanlarımız olmadığı için götüremiyoruz. Devletimizden ve hayırsever vatandaşlardan yardım istiyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Çocuk